Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 1
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 2
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 3
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 4
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 5
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 6
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 7
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 8
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 9
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 10
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 11
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 12
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 13
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 14
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 15
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 16
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 17
Semesterhus - Rebici , Kroatien - CLI140 18

Semesterhus - Rebici, Kroatien

Objektnummer: CLI140
  • Semesterhus
  • 262m2
  • 8
    personer
  • 4 sovrum
  • 4 badrum
  • Husdjur ej tillåtet

Extra

  • Short break Short break

    Short break

    3 - 5 days stay in the holiday home
  • Husdjur är inte tillåtna Husdjur är inte tillåtna

    Husdjur är inte tillåtna

    Semesterboende där husdjur ej är tillåtna.
  • Luxury Collection Luxury Collection

    Luxury Collection

    Detta hus är en del av Luxury Collection, som är boenden med en extra nivå av lyx. Det kan vara i form av extra plats och komfort, inredningsdesign och styling, arkitektur, faciliteter eller upplevelser
  • All Inclusive All Inclusive

    All Inclusive

    En smidigare semester! Här ingår ström, gas, vatten, uppvärming, sänglinnen, handdukar och slutstädning. Om turistskatt ingår eller ej står beskrivet i presentationen för respektive semesterbostad.
  • Internet Internet

    Internet

    Semesterboende med tillgång till Internet. Vänligen notera att tillgången kan vara begränsad till ett visst antal GB eller tillgänglig mot en extra kostnad. På husbeskrivningen kan du se vilken typ av internettillgång som finns för det specifika boendet.
  • Rökfria semesterhus Rökfria semesterhus

    Rökfria semesterhus

    I dessa semesterbostäder får man INTE röka.
  • Valfri ankomst Valfri ankomst

    Valfri ankomst

    Semesterboende där du - under utvalda säsonger - kan välja själv vilken veckodag du vill ankomma. Se kalendern för resp. semesterbostad, för att se om Valfri ankomst är möjlig när du vill resa.

Beskrivning

Villa Golden Sun ligger i Istrien, i centrum av Rebi?i, bara 2 km från stranden. Denna traditionella stenvilla har ett lantligt utseende, medan interiören i huset är utrustad med vackra möbler som kombinerar traditionella och moderna element. Om du letar efter en lugn och tyst semester med din familj eller en grupp av dina käraste vänner, är detta platsen för dig! Villa Golden Sun byggdes 2013 i rustik stil, 262 m2 står till ditt förfogande, fastighetens totala yta är 850 m2. Det är bara 2 km från stranden, vilket är ett utmärkt tillfälle för familjesammankomster och simning. Villan är helt luftkonditionerad, rymmer högst 8 personer och består av bottenvåning och övervåning. På bottenvåningen finns ett sovrum med eget badrum med dusch, ett vardagsrum där du kan koppla av på tre tvåsitsar, ett bord, en TV och en romantisk öppen spis. Nära vardagsrummet finns en matsal med ett bord för 6 personer och ett modernt kök där du enkelt kan förbereda måltider för hela familjen. På övervåningen finns ytterligare 2 sovrum med dubbelsängar och en-suite badrum med dusch. Det finns också två terrasser på övervåningen. I källaren finns ett fjärde sovrum med två enkelsängar och eget badrum med dusch. På utomhusterrassen finns en pool på 24 m2 med ett djup på 1,3 meter. På soldäcket, precis bredvid poolen, kan du sola på solstolar och njuta av solens strålar, medan dina barn har gott om utrymme att leka och ha kul. I den anlagda trädgården kommer du säkert att tillbringa det mesta av din tid med att grilla, medan den täckta terrassen är idealisk för umgänge och middagar med ett glas kvalitetsvin under hela dagen. Det finns också en bubbelpool och en kol- eller vedgrill på terrassen. Golden Sun Villa har även 2 separata toaletter och en tvättmaskin. Villan ligger 6 km från Barban, där det finns en restaurang och en butik, och Pulas flygplats ligger 20 km från villan. Idag är Pula den största staden i Istrien, där det verkligen finns mycket att se. Pulas landmärke är utan tvekan den romerska amfiteatern, känd som Pula Arena. Denna amfiteater är inte bara det största bevarade antika monumentet i Kroatien, utan också det bäst bevarade exemplet på en romersk amfiteater i världen! Inte långt från Pula ligger det perfekta resmålet för dagsutflykter - nationalparken Brijuni. Koppla av och ha kul på Villa Golden Sun! Välkommen till oss! Observera att detta boende inte accepterar ungdomsgrupper eller svensexor. En ungdomsgrupp i detta boende består av personer som är 28 år eller yngre. Boka inte detta boende om du är en ungdomsgrupp eller svensexa eftersom din bokning kommer att nekas efter bokning, vilket också kan vara fallet vid ankomsten till boendet eller under din vistelse, och du kommer inte att få någon återbetalning.

Om detta boende

Fakta
  • Husdjur: 0
  • Uthyres ej till ungdomsgrupper
  • Byggt (år): 2013
  • Vår stjärnkategorisering: 5
  • Gäster: 8
Faciliteter
  • Utomhuspool
  • Bubbelbadkar
  • 1 TV
  • Hårtork
  • Internet (trådlöst)
Rum
  • Varmt och kallt vatten i köket
  • Badrum nr. 1
    • WC: Varmt och kallt vatten , Dusch
  • Badrum nr. 2
    • WC: Varmt och kallt vatten , Dusch
  • Badrum nr. 3
    • WC: Varmt och kallt vatten , Dusch
  • Badrum nr. 4
    • WC: Varmt och kallt vatten , Dusch
  • Kök
  • Sovrum nr. 1
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 2
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 3
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 4
    • Enkelsäng(ar) (2 platser)
Bekvämligheter
  • Gasol/elspis
  • Kaffebryggare
  • Mikrougn
  • Tvättmaskin
  • Diskmaskin
  • Ugn
Uppvärmning / Energi
  • Delvis golvvärme
  • Öppen spis
  • Luftkonditionering
Utomhus
  • Inhägnad tomt
  • Gratis p-plats på tomten : 1 platser
  • Grill
  • Terrass eller likn.
    • Terrass/balkong
Avstånd / Närområde
  • Tennisbana : 20 km
  • Distance airport: RJK : 20 km
  • Avstånd till shopping: 3 km
  • Närmaste restaurang: 6 km
  • Närmaste ort: 6 km
  • Avst. till närmaste vatten/bad: 2 km
  • Vänligen notera att de ungefärliga avstånden mäts fågelvägen från tomtgränsen.

Platser i närheten:

    Beräkna avstånd till bostaden